Sidste chance for at vinde 30.000 kroner med dit badeværelse
Fristen for at tilmelde sit badeværelse eller idé til badeværelse udløber fredag 11. september. Mulighed for at vinde op til 105.000 kroner.
Chancen for at vinde 30.000 kr., og måske endda 105.000 kr., for din idé til badeværelse, rinder snart ud. Fredag 11. september kl. 23.59 er sidste chance for at melde sig til denne måneds konkurrence i Bolius Idépris, hvor kategorien er ”Badeværelse”.
Har du allerede et badeværelse, der på en eller anden måde adskiller sig lidt fra andre badeværelse, eller har du en god idé til et badeværelse i et hus, er det nemt at melde din idé til. Gå ind på bolius.dk/idépris og klik på ”Tilmeld her”. Herefter skal du bl.a. oplyse navn og adresse, beskrive din idé og uploade billeder eller tegninger af dit badeværelse eller din idé til badeværelse.
Byggekyndige dommere bedømmer alle ideerne og vælger de 10 bedste ud. Fra den 14. september kl. 12 og frem til og med den 27. september kan alle interesserede gå ind at stemme på de 10 ideer på bolius.dk/idepris.
Seks vindere dyster om ekstra 75.000 kroner
De tre ideer, der får flest stemmer, vinder henholdsvis 30.000, 20.000 og 10.000 kr. Vinderen af de 30.000 kr. går videre til årskonkurrencen i december, hvor ideer dyster med de andre kategori-vindere i Bolius Idépris.
Indtil videre er der fundet en vinder af ”Terrasse”, ”Tilbygning” og "Udnyttelse af plads”. I oktober er kategorien ”Udestue”, mens konkurrencen drejer sig om ”Energi” i november. De seks vindere dyster om yderligere 75.000 kr. i december.
Få gratis hjælp af en Bolius ekspert
Har du konkrete og korte spørgsmål om et emne indenfor hus og have, så kan du gratis spørge en af Bolius eksperter.
Klik og stil dit spørgsmål nuFå professionel rådgivning
Bolius yder professionel uvildig rådgivning til bl.a. ombygning, køb og salg af bolig, vedligeholdelse og arkitekttegninger.
Klik og få mere at vide




















Kommentarer