Sådan stemmer du på idéerne

Du bestemmer hvilken idé, der vinder konkurrencen ved at stemme på den.

Hver måned, (undtagen juli og december) når en konkurrence lukker for tilmeldinger, bliver alle tilmeldte ideer bedømt af byggekyndige dommere. Dommerne udvælger 10 ideer, som går videre i konkurrencen. Til de ideer skriver dommerne en begrundelse for, hvorfor lige netop den idé er nomineret og går videre i konkurrencen.

Stem på din favorit

Den 14. fra kl. 12 til den 27. i hver måned (undtagen juli og december) bliver de 10 nominerede ideer præsenteret her på hjemmesiden. Det er nu op til dig at give ideerne stemmer efter, hvor gode, du synes, de er.

Giv ideer op til fem stjerner

Du vælger selv, hvor mange ideer du vil stemme på. Ideerne kan få mellem 0 og 5 stjerner, hvor 5 er det bedste. Hver stjerne tæller som én stemme.

Den idé, der får flest stemmer, kommer på 1. pladsen og vinder 30.000 kr. Den med næstflest stemmer bliver nr. 2 og vinder 20.000 kr., mens den med tredjeflest stemmer kommer på 3. pladsen og får 10.000 kr.

Deltag i lodtrækningen om flotte præmier

Når du stemmer, skal du opgive navn, by og e-mail. Så deltager du i lodtrækningen om to gevinster til en samlet værdi på over 10.000 kr.

  • Bolius Boligejernes Videncenter A/S
  • Lautrupvang 2
  • 2750 Ballerup

Se her hvordan du kontakter os

Få GRATIS bogen
"Førstehjælp til dit hus"

 

- så er du klar hvis uheldet er ude

 

Tilmeld dig Bolius Nyhedsbrev her:

Du modtager en velkomstmail med et link så du GRATIS kan downloade
”Førstehjælp til dit hus” som PDF.

Herefter modtager du to gange om ugen Bolius Nyhedsbrev med relevante artikler og billedserier om alt indenfor hus og have.

Luk og vis ikke igen